Lezení není levný sport

Tahle planeta za něj draze platí. My za něj draze platíme. A nemyslíme penězi. Mluvíme o ekologické stopě, kterou za sebou výroba vybavení pro naši kratochvíli zanechává.

Z továrny na váš sedák

Co oči nevidí, srdce nebolí. Vaše karabina, expresky nebo jistítko urazí dlouhou cestu, než se dostanou na váš sedací úvazek. Na jejím konci zůstanou znečištěné řeky, podlomené zdraví lidí a vyplundrovaný kus Země kvůli ropě pro zaoceánské lodě.

INDIA-DAILYLIFE/

Proč je asie levná

Protože asijské továrny nedodržují ekologické standardy. Znečištěnou vodu vypouštějí do řek a kontaminují zdroje pitné vody. Elektrickou energii získávají spalováním fosilních paliv. Lidé pracují vystaveni toxickým látkám a žádná z továren neodvádí ekologickou daň. Asijská výroba nesplňuje nic z toho, co je vyžadované v západních zemích.

Měsíc na moři

Více jak 10.000 kilometrů urazí zaoceánské lodě s kontejnery naplněnými věcmi - a taky spoustou vzduchu - z Asie do evropských přístavů. To znamená ohromnou spotřebu ropy a znečištění mořských ekosystémů.

Hledejte skutečnou cenu

Vybavení Climbing Technology se vyrábí v italském městečku Cisano Bergamasco. Majitel Carlo Paglioli zaměstnává více než stovku lidí, kteří pracují ve zdravotně nezávadných podmínkách. Italská továrna splňuje všechny ekologické standardy. A vaše lezecké vybavení necestuje přes půl planety. Peníze neušetříte, ale životní prostředí ano.

zodpovednost_mapa