Co se děje za zdmi italské fabriky

Do výrobní haly Climbing Technology mezi italskými městy Bergamo a Lecco se návštěvy jen tak nevodí. V útrobách továrny se už 30 let vyrábí vybavení pro bezpečný pohyb ve výškách a výrobní postupy se přísně střeží.

Halou o rozloze 6000 m2 se rozlévá vůně kovovýroby. Mezi kovářskými stroji, ohýbačkami ocelových prutů a gravírovacími mašinami pobíhá stovka osmahlých italských pracantů v monterkách. O patro výš pak osm vývojářů dumá nad novým produktem. Možná podobně revolučním jakým byl Click Up.

CT-tovarna

 

50 000 produktů denně

Karabiny, jistítka, expresky, pracovní pomůcky, záchranářské kladky a spousta dalšího materiálu každý den po desetitisících opouští brány továrny. A na to všechno hrdě razíme „Made in Italy“. Pouze textilní produkty jako sedací úvazky či batohy šijeme v druhé dílně v Rumunsku.

Není tajemství, že v Climbing Technology vyrábíme lezecké produkty také pro řadu světových značek.

 

Jak vzniká karabina

Do první obrovské mašiny zaleze obyčejný hliníkový prut, který se následně ohýbá a tvaruje, až tvarem připomíná něco jako karabinu. Ještě je potřeba ten kousek hliníku vyleštit pohybujícími se oblázky a poslat na závěrečné eloxování. Hotová karabina pak putuje rovnou na trhačku…

CT-vyroba

 

Testujeme každých 6 minut

Ohlušují rána se rozletí po celé továrně. Trhací stroj právě silou několika tisíc kilogramů přetrhl karabinu. Každoročně provedeme více než 160 000 podobných zátěžových testů. To znamená jeden test každých šest minut.

Například karabiny podstupují náročný test, kdy se 100 000 krát otevřou a zavřou. Slušná dávka, co říkáte?

 

Na závěr ještě jednu dávku

Není to nutné, ale děláme to. Každý produkt Climbing Technology ještě před expedicí z továrny důkladně testujeme. Karabiny, jednu po druhé, upínáme do trhacího stroje a zatěžujeme na 10% udané nosnosti. 

Těch 10% vám garantuje 100% bezpečí, ať už visíte kdekoliv.

CT-testovani

 

Na vás teď záleží, jak dáte poctivému italskému materiálu pokouřit.

Šetřit ho rozhodně nemusíte.