Vojta Trojan – Vánoční Španělsko

Jako každý rok, jsme se i loni o Vánocích vydali za lezením do Španělska, konkrétně do Katalánska (oblasti Margalef a Siurana). Letos se opět podařilo poskládat hodně silnou partu lezců a hlavně dobrejch kamarádů. Bylo jasný, že se můžeme těšit na těžký přelezy a taky kvalitní večerní zábavu. Prostě klasika. Ideální způsob jakým chcete trávit Vánoce.

Letos se mi fakt dařilo. Neřekl bych, že jsem měl až takovou formu, spíš to celý nějak dobře fungovalo. Neměl jsem nějaký zásadní očekávání. Plán byl vylézt asi 4 cesty rozlezené z loňska v obtížnostech 8c až 8c+ a pak si vybrat nějaký další zajímavé cesty. Chtěl jsem si to celý hlavně užít a moc to nehrotit, což se ukázalo jako klíč k přelezům a hlavně k celkově povedenému tripu.

Byl tam jeden dokonalej den o keterej bych se chtěl podělit. Teplota okolo 8 °C, jasno a studenej, suchej, vnitrozemskej vítr. To už jak vystrčíte ráno hlavu z okna tak víte, že dneska to bude lepit jak blázen. Dopoledne přelézám cestu Pal Publico 8c a při lezení se cejtím, jak kdybych měl o 5 kilo míň. Ostatní taky přelézají svoje projekty a obecně panuje hodně povznesená nálada. Potom zkouším cestu 24 hours party people 8c, kterou jsem pokoušel už loni. Prokrokuju a vím, že to vylezu. O 10 minut později se tak taky děje a akorát mě jistič trošku podrží v nejtěžším kroku cesty. U řetězu kroutím hlavou a vím, že to musím vylézt ještě jednou – dost kuriózní situace. Za 30 minut přelézám znova. Tentokrát ne s takovou převahou, ale na to už se historie neptá.

Co se týče počasí, tak musím říct, že bylo skvělý. Po loňských dvou týdnech kdy jsme měli maxima okolo 2 °C, bych řekl, že dokonce geniální.  Ke konci teda přišla studená fronta a 60 centimetrů sněhu, což nás teda všechny (včetně Španělů) dost překvapilo. Ale zas kdo kdy viděl tolik sněhu ve Španělsku, že jo… 🙂

Nechci se úplně rozepisovat o konkrétních cestách atd. Shrnul bych to tak, že jsme se měli fakt skvěle, spoustu jsme toho vylezli, něco si rozlezli na příští rok, poznali spoustu novejch lidí a byl to fakt nářez.

Díky všem kdo tam byli, Kubovi za fotky a těším se na další rok!

Seznam přelezů:
Bumaye 8c+
Directa Rodillar 8c/c+ (3. nález)
Pal Publico 8c
24 hours party people 8c
El Membre 8c
Darwin dixit 8c
El Ball del Triceps 8b (flash)
No Chain, No gain 8a (flash)

Vojta Trojan