Do číny ne!

Carlo Paglioli. Otec zakladatel. Už to je víc jak 30 let, co v italském městě Cisano Bergamasco začal vyrábět lezecký materiál. Tehdy ještě jako dodavatel pro velké světové značky.

Jenže na přelomu tisícíletí podlehla většina těch firem vábení levné čínské výroby. A Carlo Paglioli byl najednou bez práce. Mohl svou továrnu zavřít, dělníky propustit a výrobu ukončit.

Ale neudělal to.

Místo toho založil vlastní značku - Climbing Technology. A se svými vývojáři se pustil do práce na prvním revolučním projektu.

Po osmi letech navrhování, vytváření prototypů a testování byl CLICK UP hotov.

tajemstvi_carlo_paglioli_1
tajemstvi_vyroba_1

Tisíce produktů denně

Do výrobní haly ve městě Cisano Bergamasco se návštěvy jen tak nevodí. Výrobní postupy se tu přísně střeží. Stovka dělníků obsluhuje kovářské stroje a ohýbačky ocelových prutů a o patro výš osm vývojářů dumá nad dalším produktem, který způsobí podobnou revoluci jako kdysi Click Up.

Ani není tajemstvím, že v továrně Climbing Technology si nechává produkty svých nejvyšších řad vyrábět řada světových značek.

Jak vzniká karabina

Na začátku je hliníkový prut, který se ohýbá a tvaruje, až připomíná něco jako karabinu. Pohybující se oblázky ten kus železa vyleští a pak putuje na závěrečné eloxování. Teď už vypadá jako karabina.

Ale tím se nekončí.

Než jakákoliv karabina opustí brány továrny, je na trhačce otestována na 10 % své nosnosti. Ano, každá karabina. I ta vaše si tím prošla.

tajemstvi_karabiny_1