Štěpán Volf: Podzimní Adlitzgraben

Naši nejmladší borci nezahálí ani po úspěšném mistrovství republiky, kde urvali posty nejcenější. Ale dost bylo překližky, skála ještě zůstala po létě trochu teplá, škoda toho nevyužít. A tak Kuba se Štěpánem zbalili CéTéčkové sedáky, hromadu mága a vyrazili prodřít si kůži do oblasti Adlitzgraben.

Podzimní prázdniny se blížily a s Kubou jsme se rozhodovali, ve které oblasti tentokrát využijeme veškerý volný čas. Adlitzgraben není daleko a zdál se jako ideální možnost. Cesty jsou tu velmi pěkné, avšak bohužel některé taky trochu bolavé na prsty. Co se teploty týče, 10°C značilo ideální podmínky.

Kvůli seminářům ve škole jsme byli nuceni vyrazit až ve čtvrtek kolem poledne, ale o to víc jsme byli namotivovaní přelézt něco pořádného. Dojeli jsme sice až kolem páté hodiny a po šesté se již mělo začít stmívat, ale nechtěli jsme ztratit ani minutu, a tak jsme hned vlezli do nádherné linky s názvem Selbst ist das Kind za 8c. Za mě je to opravdu skvostná linka se všemi typy chytů a různých záhadných kroků. Oba snadno zkrokujeme, ale kvůli snížené viditelnosti už nezbývá čas pro ostré pokusy.

Další den se rozlezeme ve snad nejznámější cestě v Adlitzu zvané King Kong a hned se znova pouštíme do Selbst. Znova si připomeneme kroky, doladíme detaily a jsme ready na ostré pokusy. Já začínám s prvním ostrým pokusem, přelézám nejtěžší pasáž, skáču do lišty a nemůžu uvěřit, že jsem ještě nespadl. Ještě pár kroků, madlo, docela už v pohodě výlez a je přelezeno! Radost byla obrobská, ale zvětšila se mnohonásobně, když hned na to cestu přelézá i Kuba. V prvním kroku zaváhá za jednoprstovku ale zbytek už zvládá bez problémů. Hned na to ještě přidává cestu Back to work za 8a+ na FLASH!

V sobotu jsem nucen dát restday kvůli sedřeným prstům a doufám, že aspoň něco vylezu v neděli. Kuba má však prsty z oceli a tak bez problému rychle přelézá linky Out of work za 8a a Block rocking beats, těžké 8a+.

Poslední den výpravy se Kuba rozhodne zkusit ještě jednu těžkou cestu, a to Gott Gegen Lisa simpson za 8b+, kterou jsem vylezl v předchozím výjezdu. S mým vychytaným programem ji přelézá bez obtíží na druhý pokus! Já mezitím s bolavými prsty přelézám alespoň linky 3 Tage Runder Mond za 7c+ a Die Hangenden Garten der Semir za 8a a Kuba po mě přidává na flash. Poté už začínáme balit věci a pomalu se přibližujem zase zpátky směrem domů.

Sedřené prsty mi sice překazily půlku zájezdu, ale i přesto to byl jeden z nejlepších výjezdů, na kterém jsem byl. Krásné skály i příroda kolem, parádní přelezy ale hlavně… super zážitky! Co více si přát… 🙂

Štěpán Volf
facebook.com/stepan.volf

Zaregistrujte se získávejte další tipy a zajímavosti z vertikálního světa  [mc4wp_form id=“1225″]