Štěpán Volf: Da Frankenjura trip 2016

Ještě ani nezačali prázdniny a my už jsme začali plánovat nějaký pořádný výlet do skal. Plán byl na alespoň 10 dní do nějaké větší oblasti, kde jsme ještě nebyli.

Do očka nám padla Frankenjura. Velmi rozlehlá oblast proslulá spíše kratším silovým lezením po dírkách. Hned první den prázdnin jsme se sbalili a vyrazili se vším všudy. Mezi posádku auta patřili Kuba Konečný, Adam Češka, David Byrtus a samozřejmě já.

Do oblasti jsme dorazili po téměř sedmi hodinách jízdy. Ještě však nebyl večer a tak jsme neváhali a hned jsme šli vyzkoušet místní lehčí klasiky u kempu jako třeba Herkulese za 7c/c+.

_DSC0665

Druhý den už jsme umírali nedočkavostí, když jsme několik hodin bloudili v lese a hledali proslulou cestu Action Directe. Nejdříve jsme se však vrhli do cesty Slimline 8a+ hned vedle. Mě cesta sedla a hned na druhý pokus suše posílám. Naneštěstí si Kuba při pokusu natáhl šlachu na prostředníčku, což ho vyřadilo z lezení na další 3 dny. V těchto dnech jsem se rozhodl, že než abych lezl těžší kousky, polezu spíše pro radost lehčí linky. Chtěl jsem zkusit cestu The Flow za 8a na flash, bohužel mi však byl vyrazen poněkud špatný program a tak se nedaří. Další den dávám na rozlez.

Když se nám Kuba zotavil a mohl zase lézt, vrátili jsme se opět ke skalám blíže již zmiňovaného Action Directu. Nejdříve jsme oba vylezli krásnou cestu Ira Technokratie za 8a a pak jsme se vrhli do nějakého těžšího kousku. Prvně jsme zkoušeli Boiling point za 8b. Kubovy se cesta moc nelíbila, a tak se vrhl rovnou do legendární cesty Wallstreet což bylo vůbec první 8c na světě!

nhjj

Na řadě byl restday a tak jsme zase na jeden den opustili od lezení a užívali si krásy tamní přírody a nedalekého bazénu se skvělými skokánky. Na konci dne už jsme ale měli povalování dost a těšili se zase na skály.

Po restday hned přelézám Boiling Poit a Kuba stále zkouší Wallstreet.  Den na to se však  zadaří ještě víc. Dávám místní boulder s vylomeným chytem cca za 7C/C+ a Kuba přelézá Wallstreet! Radost je samozřejmě veliká a jdeme řádně oslavovat do nedalekého McDonnaldu 😀

Poslední dny zájezdu jsme od lana trošku opustili a zkoušeli nějaké místní bouldry v Maximilian Grotte. Nejvíc nás zaujal traverz nad jeskyňkou za 7C a byly z toho hned dva flashové přelezy! To nás namotivuje a zkoušíme nějaké 8A bouldry ale nedaří se vše spojit. Poslední den se rozhodnu restovat, ale Kubovy to nedá a vrací se pro 8A boulder Das tor zur Holle. Rychle přelézá a tím pro nás skončil tento zájezd a vracíme se domů.

 

Štěpán Volf
Climbing Technology Team

 


Zaregistrujte se získávejte další tipy a zajímavosti z vertikálního světa  [mc4wp_form id=“1225″]