Blokant, jehož váhu na sedáku ani nepocítíte

Představte si, že kráčíte po nekonečném ledovci, vstříc vrcholu Dachsteinu. Prudké škubnutí lana! Ohromná síla vás najednou táhne po sněhu a vy jen mácháte cepínem ve snaze zastavit. Podařilo se. Ležíte na cepínu, ale váš kamarád visí v trhlině pod vámi.

Co teď?

Zapomeňte na prusíky…

Motání prusíků zkřehlými prsty je hrozný vopruz. A taky neskutečná dřina. Založte na lano miniaturní blokant Rollnlock, který vám visí na sedáku a za chvíli je kamarád z thliny venku. Jednoduché, rychlé řešení a túra může pokračovat.

 

 

Rollnlock-1
Rollnlock-3Rollnlock-4

 

 

Zřejmě už od přírody jsem protivný šťoural, který hledá vadu na všem. Proto se mi to nepíše lehko, ale na Rollnlocku jsem v podstatě žádnou neobjevil. Jde o univerzála, který nemá plnohodnotného konkurenta se všemi stejnými funkcemi.

Karlos, Svět outdooru

 

 

Blokuje vše, co se do něj vejde

Pro záchranu z trhliny je pouze 80 gramový blokant Rollnlock jako stvořený. Ale také s ním vyšplháte po laně, vytáhnete břemeno ve stěně nebo si zkrátíte odsedávací smyčku na stanovišti. Ano, funguje také na plochých smyčkách!

Navíc nemá ostré zoubky jako ostatní blokanty, takže si nerozpářete rukavice ani lano.

 

 

Technické detaily

ikona_vaha ikona-lana Pro ploché smyce Účinnost
80 gramů Ø 8 ÷ 13 mm 10 ÷ 16 mm 85%

 

 

Malé řešení pro velké problémy

Při ledovcových túrách hraje velkou roli hmotnost výbavy. Proto šetříte každý gram. Rollnlock je oproti jiným blokantům až o polovinu lehčí a přesto se velmi dobře ovládá i v rukavicích.

 

 

Přemýšlíte, že si Rollnlock pořídíte?

Zde se podívejte, který nejbližší obchod ho prodává