Všestranné mačky pro všestranné horaly

V rozbředlém sněhu na letním ledovci dodají jistotu do každého vašeho kroku. Scházet nesmí v batohu na skialpové túře pro případ, že by vrchol pokryl led. A co takhle lezení ledopádů? Přepněte mačky do lezeckého módu a vydejte se do vertikály.

Na vyhazovače se spolehněte

Nemáme na mysli vyhazovače v baru. Mluvíme o vyhazovačích sněhu – Anti bootu. O těch gumách na spodní straně mačky, které zabraňují nabalování sněhu. Vyhazovače vibrují při každému kroku a na vaše mačky se sníh určitě lepit nebude.

 

Nuptse-Evo-3I850ANuptse-Evo-3I851ANuptse-Evo-3I852A

 

Co mě ovšem doslova nadchlo, byly vyhazovače sněhu. Zdánlivě banální součástka, na které spousta „levnějších“ výrobků této kategorie šetří, je v tomto případě zpracovaná parádně. Náš vrcholový den na Mont Blancu začínal ve dvě v noci a končil ve dvě odpoledne. Během dne se tak vystřídali prakticky všechny formy sněhu a přesto nebylo potřeba ani jednou mačky oklepávat, sníh se na nich nedržel.

Aleš Lacheta, Alpsport.cz

 

Nastavení jednou rukou

Od malé dámské nožičky 36 až po pořádnou chlapskou tlapu 47, sednou jako ulité. Velikost na botu si doladíte v mrazu, v rukavicích a bez polámaných nehtů díky dvojpákovému systému nastavení. Vlastně to jde jedním prstem.

 

Nuptse-Evo-3I852A-top23 typy na každou botu

  • Klasické řemínkové pro každou pohorku a vlastně jakoukoliv botu.
  • Poloautomatické na boty s drážkou na patě.
  • Automatické pro horolezecké boty nebo skialpové lyžáky.

 

A co ještě

  • 12 hrotů, které zajistí stabilitu na sněhu i ledu.
  • Makro nastavení pro rychlé přepínání chůze x lezení.
  • Festovní obal abyste si nepotrhali věci v batohu.

 

 

Chcete mačky, na které je spolehnutí?

Zde se podívejte, který nejbližší obchod je prodává