Před 30 lety Carlo Paglioli opustil zaměstnání ve výrobě lezeckého vybavení a rozhodl se dělat věci po svém. Mezi městy Bergamo a Lecco, v oblasti prolnuté silnou horolezeckou tradicí, začal vyvíjet a vyrábět nové lezecké produkty. Na pultech obchodů se zatím ale objevovaly pod jmény jiných světových značek.

Na přelomu tisíciletí začaly tyto značky hromadně přesouvat výrobu z Itálie do Číny a Carlo Paglioli se ocitl ve složité situaci. Najednou se měl postavit před stovku svých zaměstatnanců a říct jim:

„Mrzí mě to, ale zítra už do práce nechoďte.“

Jenže, rozhodl se pro jiné řešení. Pokračovat ve výrobě lezeckého materiálu. Ale už ne jako závislý dodavatel pro jiné značky. Dělníci pod italskými Alpami od toho dne začali na karabiny razit nové logo – Climbing Technology.

Carlo Paglioli

Carlo Paglioli ve své kanceláři. A viděli byste, jak v jeho sedmdesáti letech hopsá po skalách…

 

Clickne a nepustí

Hned první z produktů nově zrozené značky způsobil revoluci v bezpečnosti lezení.

Poloautomatické jistítko Click Up se stalo nejen bezpečným společníkem každého lezce. Tváří se také jako dokonalý designový kousek. Ostatně, nic jiného než eleganci od Italů čekat nelze. Vymyslet, vyrobit a otestovat jej trvalo dlouhých 8 let. Ale stálo to za to.

Click Up katapultoval CT mezi extratřídu a odstartoval vlnu inovativních produktů valící se z italské továrny.

Osmička vývojářů totiž nezůstala jen u Click Upu. O tři roky později představili světu jistítko Alpine Up. Nedlouho poté uvedli na trh miniaturní blokant Rollnlock. A spolehlivým parťákem záchranářů a pracantů ve výškách se stal multifunkční nástroj Sparrow.

 

Made in China Italy

Climbing Technology dnes nabízí nejširší výběr lezeckého a pracovního hardwaru. Spolehlivého vybavení, které se kompletně vyrábí ve stejné italské fabrice, v níž před 30 lety Carlo Paglioli a jeho zaměstnanci ukovali svou první karabinu. A v níž se dosud vyrábí produkty také pro většinu světových značek.

 

Lezte bezpečně a …… dobře se bavte!