3 otázky na tělo pro Martina Šťourače

Tentokrát to odnesl Martin Šťourač a musel odpovídat na naše blbé a ještě blbější otázky. O trenkách, testování budoucích partnerek nebo roli v telenovele. Prostě zase takové oduševnělé čtení pro dlouhé zimní večery.

 

Otázka první

Podle vaší telenovely Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou by člověk řekl, že jsi věčný srandista. Viděli jsme dokonale zvládnutou televizní roli nebo to byl reálný Martin Šťourač?

Kéž by to byla dokonale zvládnutá role. Před kamerou se docela stydím a nikdy jsem to nevyhledával. Toho točení bylo za tak dlouhou cestu hodně a doufal jsem, že před kamerou časem zdomácním. Bohužel se to nestalo, stydím se pořád stejně. Žádnou roli bych asi zahrát nedokázal. Takže bych řekl, že to byl reálný Martin Šťourač.

 

Otázka druhá

Jak horal jako ty pozná, že našel tu pravou horalku? Udělal jsi své současné přítelkyni křest ohněm? Vzal jsi ji na první rande do bivaku pod převisem? Dali jste si sjezd tatranského žlabu?

Křest ohněm samozřejmě byl. Když za náma Bára přiletěla do Kyrgyzstánu, hned jsme ji vzali na její první skialp do “hotelu” Korona. To je bivak cca ve čtyřech tisících metrech. Šli jsme k němu dva dny s lyžema na zádech. Pak následovalo šlapání hlubokým sněhem, zase většinou s lyžema na zádech a sjezd dolů ve vichřici. Barča říkala, že se jí to líbilo. Ale skialpy od té doby už moc nevyhledává 🙂

 

Otázka třetí

Když se ještě vrátíme k vaší telenovele. Víme o kdejakém kousku lezeckého vybavení, které jste s sebou měli. Ale nás zajímají ty praktické věci. Třeba kolik trenek jsi měl a kde jste je prali? Nebo při extrémním prvosjezdu dostává prádlo takový záhul, že ho musíš hned vyhodit? 🙂

V Ponorce bylo místa málo a přednost před oblečením dostali důležitější věci. Jako třeba kytara, na kterou jsme se chtěli každý volný den učit – nevytáhli jsme ji ani jednou. Nebo třeba volejbalový míč. Nevím, kolik jsem měl trenek, ale určitě míň, než kolik by při naší frekvenci praní bylo potřeba. A zas tak moc extrémní sjezdy jsme nejezdili. Právě z toho důvodu, že trenek bylo málo a nemohli jsme si dovolit je po každém sjezdu vyhazovat.

 

Mimochodem, Martin úspěšně složil aspirantské zkoušky na horského vůdce UIAGM. Takže kdybyste s ním chtěli vyrazit třeba Grossglockner nebo lyžovat do prašanu, tak se mu ozvěte. Třeba přes Beton Ski Facebook.

 


Nechte nám tady email a dostávejte lezecké tipy do schránky

[mc4wp_form id=“1225″]