3 otázky na tělo pro Martina Chytila

Dnešní tříotázkovou výzvu přijal boulderista a další CT atlet Martin Chytil. Že nemáte šajnu o koho jde? Tak se to alespoň dozvíte a zjistíte, jak berou lezení mladí kluci.

 

Tak jo, Martine. Pokud je mi známo, zatím s tebou žádný rozhovor nevyšel. Takže dostaneš nultou otázku navíc: Co nám o sobě řekneš? Kdo jsi, co děláš, jak žiješ…

Tak teda jo. Jsem 18-tiletý lezec, převážně bouldrista. Studuji poslední ročník gymnázia v Lipníku nad Bečvou. Téměř každý den trénuju na zdejší bouldrovce. Aktivně trénuju poslední 3-4 roky. Tréninky si vymýšlím sám a baví mě to. Drive nechybí. Nejčastěji lezu s takovou tou lipenskou klasikou Kony a Skočák, plus k nám občas zavítá Štěpán Volf. Zatím nebylo moc možností se podívat pořádně do skal na více dní. Nejdéle jsem byl tak týden na Sněžníku. Doufám, že těch výjezdů bude jen přibývat.

 

Otázka první

Ok, díky a jdeme na věc. Myslíš, že to v lezení někam dotáhneš a snažíš se o to? Nebo lezeš a závodíš jenom pro radost a škola a budoucí kariéra je přednější?

Jestli to v lezení někam dotáhnu zatím netuším, stále je kam se posouvat. Pokoušet se o to určitě budu. Ale lezu pro radost, lezení mě teď prostě naplňuje. Po gymplu bych chtěl jít na vysokou do Brna, takže jo. Škola je pro mě taky důležitá.

 

Otázka druhá

Od CT máš materiální podporu. Ale taky je potřeba se na skály a závody nějak dopravit, platit vstupy na stěny. Jak v osmnácti letech finacuješ svůj koníček? Máš nějakou brigádu?

Velkou podporu mám od rodičů. Dříve jezdili všude se mnou a i teď mi některé výlety financují oni. Teď už jezdíme spíše s klukama. Pořád se však nedostávám na skály tak často, jak bych chtěl. Snad po maturitě. Závody nám hradí Lipenský oddíl, popřípadě dostáváme podporu od města.

 

Otázka třetí

Berou dnešní holky na lezce s namakanými svaly nebo je důležitější nejnovější iPhone a vyladěný Insta feed?

Docela pekelná otázka. Řekl bych, že je to takové proměnlivé. Záleží to spíš na holkách, co preferují ony. 😀 Holka, co řeší Insta feed a nejnovější iPhone asi těžko pojede na týden pod stan do skal. Takže ty mě moc nebaví. Ale zase na to, že by se nějaká chytla na svaly taky nevěřím. 😀

 

Díky Martine a ať to leze!

 

Když už mluvíme o těch Insta feedech, tak zrovna Martinův Instagram je docela vyladěný. Sledujte ho.

 


Nechte nám tady email a dostávejte lezecké tipy do schránky

[mc4wp_form id=“1225″]