…a borkyně, samozřejmě

 

Ján Smoleň

Borec zo Slovenska, který je ale doma v Ádru, si v lednu 2016 splnil svůj sen, když s parťákem Michalem Sabovčíkem udělali prvovýstup na patagonský Fitz Roy. A mimo jiné stál i na vrcholu Cerro Torre.

facebook.com/jansmolosmolen

 

Edita Vopatová

Mladá kráska, která má na skále neskutečnou páru. Jako první česká žena vylezla cestu o obtížnosti 8c a hlavně tu svou lásku k lezení předává i dětem na svých lezeckých kroužcích a táborech.

facebook.com/editkavopatova

 

Jakub Konečný

Mladý borec z Lipníku nad Bečvou, který posouvá svoje maxima neskutečným tempem. Už zdolal několik cesta za 9a, podruhé se stal juniorským mistrem Evropy a druhý skončil na mistrovství světa!

facebook.com/jakub.konecny.96592

 

Karel Svoboda

Pan lyžař, co jezdí z kopce dolů svahy, které normální lidi nevylezou nahoru ani po čtyřech. A mimo jiné sjel na lyžích osmitisícovku Manaslu z výšky 7.950 metrů. Zřejmě slušnej oddíl – Beton Ski Team.

www.betonski.cz
facebook.com/Beton-Ski-Team

 

Zdeněk Hák alias Háček

Perfektně ovládá lyže – sjel na nich nejvyšší horu Afghánistánu Noshaq – a sebevědomě se ohání cepíny – s Markem Holečkem udělal prvovýstup jihozápadní stěnou Gasherbrumu I.

facebook.com/zdenek.h.hak

 

Ančee Kančee Kuchařová

Ančee Kančee je holka, která se prochází po takovým dlouhým provázku nataženým nad zemí. Většinou hóóódně vysoko nad zemí. A je v tom fakt dobrá!

facebook.com/ancee.kucharova

 

team_rostaRostislav Tomanec

Rosťa byl výborný lezec, ale teď se přeorientoval opačným směrem. Vzhůru už leze především proto, aby si následně vychutnal nějaký extrémní sjezd na lyžích.

facebook.com/rostislav.tomanec

 

Markéta Hanáková

Markéta je normální z Olomouce, která leze na sedmitisícovky i s  implantovaným kardiostimulátorem. V tomto ohledu taky drží ženský výškový rekord s maximem 7219 metrů.

marketahanakova.webnode.cz
facebook.com/marketa.hanakova.100

 

team_stepanŠtěpán Volf

Mladý borec z Valašského Meziříčí, který dělá shyby na jednom prstě, loni vyhrál juniorské MČR v boulderingu a na laně skončil druhý.

facebook.com/stepan.volf

 

team_skocakJakub Skočdopole

Další nadějný mladík z Lipníku nad Bečvou, který na sobě hodně maká a úspěchy sbírá především na závodech v boulderingu.

facebook.com/kubaskocak

 

team_chytilMartin Chytil

A do třetice ještě jeden náš mladík z Lipníka nad Bečvou, který je doma především na boulderech a taky je členem české reprezentace v boulderingu.

facebook.com/martinchytil

 

 


 

Machři na metodiku s CT matrošem

 

Michael „Miguel“ Hron

Člen metodickeho tymu českeho horolezeckého svazu, který když vysvětluje lezeckou metodiku, tak můžete dát ruku do ohně, že ví, o čem mluví. Pořádá lezecké kurzy, vede koužek pro děti a určitě ho potkáte celého v CT.

www.m-guide.cz
https://www.facebook.com/miguel.cr.39

 

Filip „Emery“ Kurowski

Instruktor pro práce ve výškách a lanové přístupy. Taky revizní technik OOPP. Takže až budete potřebovat radu ohledně pracovních cajků, pište mu na emery@climbingtechnology.cz.

www.emery.cz
www.facebook.com/emery.cz

 

 


 

A naše mladé naděje…

 

team_hanka a jarekHanka a Jarek Šikulovi

Hanka (*2005) a Jarek (*2007) lezou od 6 let. Závodí za HO SK Prostějov v lezení na obtížnost, rychlost a taky boulderingu. Ve svých kategoriích pravidelně obsazují medailové pozice. Lezecké dovednosti zdokonalují objevováním nových lezeckých oblasti v ČR i v cizině.

 

 

Mariánka Janošová

Mariánka z Těrlicka ráda trajdá po horách, leze na skalách, baví jí závodit a umí i vyhrávat. Je mistryní ČR 2016 v lezení na obtížnost i na rychlost. Preferuje první konec lana a vyhledává zajímavé odpočinkové pozice.

marianajanosova.zde.cz

 

Marek Jeliga

Mladej Marek vypadá na slušný talent. Ve 12 letech „onsajtoval“ svoje první 8a v legendárním Massone nad Arcem. A leze mu to i na umělé stěně, kde je aktuálně mistrem republiky v kategorii U14.

 

 

fullsizeoutput_986Viktorka Tomancová

Viktorka (*2006) v roce a půl vylezla po žebříku na střechu domu, kde právě otec natíral střechu a bezpečně sama slezla. Od té doby už jen leze a letos v první závodní sezóně obsadila 2. místo v celkovém pořadí Moravského poháru v závodech na obtížnost. Nejvíc ji ale baví bouldering.

 

Sourozenci Bulenovi

Eliška (*2003), Štěpán (*2005) a Klárka (*2007) Bulenovi od mala jezdí s rodiči do hor. Trénují na pražských stěnách s oddílem Green Trees Monkeys a ze závodů pravidelně vozí placky. Třeba Eliška naposledy vyhrála Český pohár U14 a na MČR skončila druhá. Štěpán byl na MČR čtvrtý a Klárka stříbrná.