Mistrovství české republiky v lezení na obtížnost

Jaké bylo letošní Mistrovství ČR v lezení na obtížnost? To ať nám řekne člen Climbing Technology týmu a 4. z mistrovského závodu Štěpán Volf.

Mistrovství České republiky měla být největší událost závodního lezení na obtížnost v roce 2016. Konalo se  v Metropoli Zličín v Praze 22. – 23. října. Cíl našeho týmu byl jasný, Kuba chtěl vyhrát titul mistra republiky ve své kategorii A i v seniorské kategorii. Pro mě to bylo trochu nejisté, na závodech s lanem jsem nebyl přes více než rok a nevěděl jsem, co od toho očekávat. Martin to měl podobně jako já, ale chtěl ve své kategorii taktéž zabojovat co nejvíce.

V sobotu 22. října jsme začínali pouze kvalifikacemi. Já i Kuba jsme přeběhli obě bez obtíží a postupovali jsme do semifinále z děleného 1. místa. Martinovy se to bohužel nepovedlo, ale probojoval se do semifinále, což bylo zároveň finále kategorie A. Po kvalifikacích nám to nedalo a ještě jsme si zašli zkusit vis na zlagboardu. Jde o maximální výdrž ve visu na 2 centimetrové liště. Opět jsme s Kubou zabodovali, když jsme překonali dosavadní český rekord o cca 20 sekund. Kuba byl však lepší a dostal se ještě asi o 2 sekundy přede mě s časem 1:46. Martin na tom byl taky velmi dobře, když mu chybělo 5s do předešlého rekordu 1:26. Po zlagboardu jsme si šli hlavně odpočinout, abychom byli připraveni na nedělní semifinále.

V něděli už jsme museli ráno brzo vstávat, abychom se stihli dostat včas do izolace. Semifinále vypadalo těžké od začátku až do samého konce. A taky tak bylo. Martin šel z nás první, ale naneštěstí ho museli kvůli technické chybě sundat ze stěny, ale i tento výkon stačil na pěkné 18. místo v dospělých a 5. místo v kategorii A. S Kubou jsme šli v podstatě až poslední. Dolezl jsem až do finální sekce semifinále, kde jsem vypadl ve zrádném kříži a netrefil jsem pořádně chyt. Byl jsem však velmi spokojený, když jsem zjistil, že jdu do finále ze 3. místa. Kuba to samozřejmě přebombil ještě o pár kroků dál a postupoval z prvního.

Před finále už jsme byli trošku nervózní, ale s tím se nedalo nic dělat. Finále bylo oproti kvalifikacím i semifinále hodně odlišné. Místo kratších silově-vytrvalostních cest přišla na řadu cesta o 50-ti velmi vytrvalostních krocích, což bylo pro mě velké mínus. Snažil jsem se však ze všech sil zalézt co nejlepší výkon. Zastavila mě až velká oblina, ve které jsem to špatně odhadl technicky a vypadl jsem. Přišlo velké zklamání, ale 4. místo po takové pauze není přece jenom vůbec špatné. Kuba, ten však naplnil všechna očekávání. Při lezení ve finální cestě trochu zaváhá, ale dolézá až do Topu a publikum doslova šílí, když vidí jak do něj skáče a cvaká konečnou expresku.

Když to shrnu, závody byli pro náš CT tým velmi úspěšné. Kuba vybojoval dva mistrovské tituly. Já se umístil 4. a Martin taky nedopadl vůbec špatně se svým 18. místem kvůli technické chybě. Navíc jsme překonali rekord ve zlagboardu. Tomu tedy říkám super víkend! Teď už se však zase přesuneme na skály, kde to máme nejradši. 🙂

Štěpán Volf
facebook.com/stepan.volf

Zaregistrujte se získávejte další tipy a zajímavosti z vertikálního světa  [mc4wp_form id=“1225″]