Rok se s rokem sešel a pokud si lámete hlavu nad tím, jakým lezeckým dárkem obdarovat svého partnera či kamaráda, připravili jsme pro Vás seznam několik produktů, které bychom rádi našli pod stromečkem i my. Tak tedy šťastné a veselé!

Sedáky Musa a Dedalo

Hledáš vhodný dárek pro svou drahou lezeckou polovičku? Právě na něj koukáš! V sedáku jménem Musa totiž nebude vypadat jak husa! 🙂 Tenhle designérský skvost ji zaručeně vykouzlí úsměv na tváři a je vhodný jak pro lezení na skalách, tak i na umělé stěně nebo na vícedélkách. Disponuje dvojicí materiálových poutek na bocích a také má dvě zadní pružná poutka pro karabiny a jistítko. Kdyby to nestačilo, po stranách máte ještě dva sloty na nosiče materiálu. Pro pány je určena verze Dedalo. Tak komu udělá pod stromečkem radost?

Autor: www.climbingtechnology.com

Opasek CT Belt

To máte štědrovečerní salátek, smaženého kapříka, maminčino cukroví a než se nadějete, naskočí hned pár kilo nahoru. Samozřejmě si dáte novoroční slib, že se dostanete zpátky do formy a o pár týdnů později řešíte o číslo menší kalhoty. To pak přijde vhod nějaký pěkný pásek, který neurazí svým vzhledem a nepovolí ani v nejméně vhodnou chvíli. Přesně takový je CT Belt, který disponuje stejnými sponami jako sedák Wall a stojí tolik, co hospodské pětipivo.

Šáhlo Tricky

Můžete to nazývat podvodem, ale tahle paráda občas umí zachránit situaci. Jasně, že v některých cestách je cvaknutí z těžkého chytu právě ta obtíž, která dělá daný úsek náročným. Co si má však počít člověk menšího vzrůstu? Jaká je v tom spravedlnost? Tak jako se vysocí lidé nestydí za své rozsahy, tak ani ty nemusíš mít těžkou hlavu z použití šáhla. Navíc když má takhle skvělou barevnou kombinaci!

Autor: www.climbingtechnology.com

Mačky Snow Flex

Tam, kde pásy končí, mačky začínají. Je skvělé mít v batohu vybavení, které ani necítíte! Snow flex jsou 10 hroté mačky vážící pouhých 590 gramů určené pro lehký skialpinismus. Nabízí skvělý poměr cena / výkon a budete mile překvapeni jejich odolností. Ačkoliv jsou speciálně navrženy pro upnutí na skialpové boty, nezaleknou se (díky pružnému můstku mezi špičkou a patou) ani letních pohorek. Skvělý parťák pro všechny, co honí každý gram!

Ferratový set Hook IT Slider

Padat na ferratě nikomu nepřejeme. Když už se to však stane, je fajn mít sebou brzdu, která z Tebe nevyškubne duši. Přesně takovou má Hook It Slider disponující progresivním brzděním s nízkou rázovou silou. Těžko uvěřit, že je tento tlumič pádu jeden z nejmenších na trhu. Potěší také dlaňová karabina s velkou světlostí, která perfektně padne do ruky. Jednoduché ovládání, spolehlivost a bezpečnost. Kdo jednou vyzkouší, už nikdy nechce jiný!

Sedák Wall

Excelentní hmotnost 355 gramů při zachování komfortu. Ačkoliv tenhle fešák konkuruje svou hmotností úvazkům na sportovní lezení, svou pohodlností patří do třídy výrazně těžších sedáků. Přesně takový je úvazek Wall, který se nezalekne skalek, ledopádů ani dlouhých stěn. Disponuje šesti poutky a dvěma sloty na materiálové karabiny. Potěší také čtyři nastavovací přezky z lehké slitiny, díky kterým se perfektně přizpůsobí Vaší postavě ať už jste navlečení při lezení na ledu nebo chytáte bronz v Arcu.

Autor: Ondřej Šimko

Jistítko Click UP

Spousta nově začínajících lezců má z jištění strach. Není se čemu divit. Stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě. Nebo také ne, když se použije ClickUp! Tohle poloautomatické jistítko je jednoduché na vysvětlení a skvěle se s ním manipuluje. Není divu, že je na lezeckých stěnách často viděn v kroužcích pro děti nebo při stavění nových cest. Pokud hledáš šikovné jistítko na stěnu a sportovní lezení, právě jsi ho našel!

Karabina Nimble Evo SG

Víš o tom, že je každá naše karabina individuálně otestována na trhačce na 12 kN? No jasně, i tahle oranžová kráska, která je obdařená vysokou světlostí zámku a výbornými pevnostními hodnotami. Zároveň je lehká, se šroubovacím zámkem a její ergonomický tvar usnadňuje manipulaci během používání. Hodí se nejen na sportovní lezení, ale i pro pracovní nasazení. Díky systému CATCH-FREE se Ti již nestane, že by se karabina zachytla za lano nebo úvazek.

Clickněte si na svůj obchod

NEBO NAKUPTE NA NAŠEM ESHOPU

DALŠÍ E-SHOPY:
www.affekt.cz
www.lezec-shop.cz
www.ecstore.cz
www.vodahory.cz
www.forclimbers.cz
www.popina.cz
www.namche.cz
www.e-outdoor.cz
www.online-sport.cz